Спорт

Фраерското додавање од Карачиќ до Стоилов – асистенција на годината (видео)

На официјалната веб страна од Европската ракометна федерација (ЕHF) денес беше објавена најдобрата асистанцијата на годината во изминатата клубска ракометна сезона. Во таа конкуренција победни шмекерскиот пас на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов.

Карачиќ мајсторски го пронајде Столе на пикерската позиција кој таа асистенција ја претвори во гол во финалето против Веспрем.

Embedded video

EHF Champions League

@ehfcl

& the best assist of the season is for…⁠
5️⃣ – Igor Karacic assists to Stojanče Stoilov⁠ 💥
Congratulations! @hcvardar

Advertisements
To Top