Спорт

Фото: Оваа секси спортистка ги „излуде“ Италијанците!


Антонела Фиодерлиси има само 19 години, па иако со својот изглед потсетува на манекенка или фото модел, сепак таа е успешна спортистка.

Имено, Антонела се занимава со мечување и е една од најдобрите Италијанки во тој спорт. Притоа е позната и како девојка која го заведе Гонзало Иагуан.

Родена е во Салерно 1998 година, а моментално во мачување ги брани боите на Недо Нади, тим од италијанската А2 лига.

Антонела дојде во центарот на вниманието откако јавно беше објавена нејзината преписка со Гонзало Игуаин.

E a voi manca l’estate?😭

A post shared by Antonella Fiordelisi (@antonellafiordelisi) on

Dopo un intenso allenamento non posso non rilassarmi un pó💧

A post shared by Antonella Fiordelisi (@antonellafiordelisi) on

Flash💫 #mypassion#eurofencing❤️

A post shared by Antonella Fiordelisi (@antonellafiordelisi) on

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top