Спорт

Фото: Меси и Роналдо со страсен бакнеж го најавија Ел Класико!


Реал и Барселона во недела во 20:45 ќе го одиграат клучниот „Ел Класико“ оваа сезона, а припремите веќе почнаа како на терен, така и надвор од него.

„Ел Класико“ ќе биде од исклучително значење за разврската на сезоната во Примера. Доколку победа „кралевите“ тоа практично ќе значи освојување на титулата, а со победа на Барса двата клуба ќе влезат во мртва трка за титулата.

И додека целата Шпанија „се тресе“ во исчекување на Ел Класико, еден човек се одличи на инетресен начин да покаже дека тоа е само игра.

Имено, уличниот уметник со псевдоним „Tvboy“ на среде Барселона го наслика двете најголем ѕвезди, Меси и Роналдо, но не во жаорт на борбата, туку во прегратка како уживаат во страсен бакнеж.

Тајмингот за ваквото дело не можеше да биде подобар, па оваа улична уметност преку ноќ стана хит во Барселона, но и предизвика доста контроверзи.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top