Спорт

ФОТО: Куртоа е ХИТ на социјалните мрежи

Челзи синоќа беше декласиран на „Камп Ноу“ од Барселона со 3:0, а еден од главните виновници беше Тибо Куртоа.

Имено, белгискиот голман прими два гола меѓу нозе од Лео Меси, па стана предмет за мајтап на социјалните мрежи.

На социјалните мрежи веднаш се појавија фотомонтажи, од кои секако најинетресна е сукњата за Куртоа.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top