Спорт

ФОТО: Диего Коста го избриша Конте од животот, ама буквално

Диего Коста три години година со успех го носеше дресот на Челзи, а потоа дојде до „затегнување на односите“ со тренерот, Антонио Конте, па шпанскиот напаѓач не се раздели на најубав начин со италијанскиот стратег.

Сепак, Коста синоќа ги бодреше своите бивши соиграчи против Барселона преку ТВ екраните.

Тој на своето инстаграм стори сподели фотографија од составот на Челзи, но го пречкрта името на Конте.

Не сака ни името да му го види…

Advertisements
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top