Спорт

Фото: Бразилците на апарати за дишење – ова е нехумано!

Боливија и Бразил синоќа одиграа без голови во меч од квалификациите за СП, а после натпреварот Нејмар и другарите се пожалија на нехумани услови за игра.

Имено, познато е дека Боливијците играат на голема надморска висина во Ла Паз (повеќе од 3.650 метри), а тоа најмногу мака му создаде на Тиаго Силва кој во 29-та минута мораше да биде заменет.

„Нехумано е да се игра во вакви услови“, напиша Нејмар на Инстаграм со фотографија од соблекувалната.

„Теренот, надморската висина, топката… се беше лошо! Но, задоволно сме од нашиот настап дури и под вакви услови“, додаде Бразилецот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top