Актуелно

Физички напад врз медицинска сестра од КАРИЛ

Денес околу 7:00, медицинска сестра од КАРИЛ била физички и вербално нападната од роднини на починат пационт кој бил неколку дена сместен на интензивна нега.

Напднатата нема тешки телесни повреди, но е преплашена и пуштена на домашно лекување.

Идентитетот на напаѓачите е познат и се пријавени во полиција.

Денеска на прес конференција министерот за здравство В.Ф и директорката на КАРИЛ Маја Мојсова објасниле дека побарале полициско обезбедување од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, бидејќи скоро секој ден се мета на напади на роднини пациенти

Најпопуларно

To Top