Спорт

Фиорентина со ТРОГАТЕЛНО видео се прости од својот капитен

Фудбалскиот свет беше трогнат од прераната смрт на капитенот на Фиоренатина Давиде Астори. 31-годишниот фудбалер ненадејно почина во неделата, а ќе биде погребан утре.

Фудбалскиот клуб Фиорентина најпрво го повлече дрсот со број 13, а денес со тргателно видео се прости од својот капитенот.

„Засекогаш со нас Асто“, порача Фирентина.

Per sempre con noi Asto ❤️ #DA13 🎼Note di @lorenzojova

A post shared by 📷 ACF Fiorentina 📷 (@acffiorentina) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top