Спорт

Филип Лазаров се сели во Бешикташ

Македонскиот репрезентативец Филип Лазаров по само неколку месеци ќе го напушти Пелистер и кариерата ќе ја продолжи во Турција, во дресот на Бешикташ.

Лазаров спогодбено го раскина договорот со битолаксиот клуб и ќе се пресели во редовите на турскиот шампион, Бешикташ каде ќе настапува во Лигата на шампиони.

Тоа за Лазаров ќе биде трето странско национално првенство, откако претходно играше во Унгарија и Романија.

Бешикташ одлично ја почна сезоната во ЛШ и го победи Металург во Скопје, а извојува победа и над Чеховски Медведи во Истанбул.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top