Авто мото

Ферари СУВ е тотално промашување!


Кога би ги вкрстиле двата совршени модели, Ферари 812 и Алфа Ромео Стелвио резултатот би морало да биде задоволителен, но не и соврешен. Но нажалост таквите експерименти понекогаш завршуваат со тотално фијаско.

Всушност ова е најдобар пример. Бразилскиот дизајнер Клебер Силва покажува како изгледа подигнатиот спортски автомобил од Ферари, а притоа е силно инспириран од Алфа СУВ. Заслужува ли да го носи епитетот супер-Сув, проценете сами.

Нема сомнеж дека Ферари СУВ моделот обезбеди додатни пари, а со тоа и доволно средства за развој на вистинскиот спорташ.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top