Славни

Фантастично елегантна: Меланија стилски доминантна на средбата со Елизабета II

Претседателот на САД, Доналд Трамп и првата дама на соединетите држав, неговата сопруга Меланија, вчера ја зпочнаа тридневната официјална посета на Велика Британија.

Американскиот претседателски пар се дружеше со кралицата Елизабета II, со принцот Чарлс и со војвотката Камила Боулс. Целото кралско семејство вчера вечерта, во чест на високите политички гости, присуствуваше на свечената вечера.

На вечерата американскиот претседател Трамп беше облечен во смокинг, додека со модниот стил особено се истакна и остави одличен впечаток неговата сопруга Меланија.

Таа блескаше во белиот фустан со ракавици и беспрекорен изглед. Нејзините фотографии од свечената вечера го обиколија светот со позитивни критики за изгледот.

На вечерата не беше присутна единствено војвотката Меган Маркл, која се извини поради тоа што има новороденче. Војвотката Кејт Мидлтон и принцовите Вилијам и Хари исто така ги удостоија гостите.

Американсктие медиуми пишуваат дека Меланија Трамп ја засенила дури и секогаш беспрекорно дотераната војвотка Кејт Мидлтон.

Advertisements
To Top