Спорт

Европските гиганти „полудеа“ по ѕвездата на Шалке

Се зголемува бројот на кандидатите за потписот на талентираниот играч за врска на Шалке, Макс Мајер на кого договорот со германскиот клуб му истекува на крајот на сезоната.

22-годишниот играч за врска е трансфер цел на Милан, Ливерпул, Арсенал и Тотенхем, а во последните денови се појави информација дека е блиску до трансфер во Атлетико Мадрид.

Меѓутоа, сега се појави уште еден кандидат за неговиот потпис, а тоа е италијанскиот шампион Јувентус. „Газета дело Спорт“ пренесува дека „старата дама“ сака да донесе уште еден Германецот во тимот, каде во моментов се наоѓаат Сами Кедира и Ховедес.

Примарна цел на Јувентус е Емре Чан, а во Макс Мајер гледаат како алтернатива за фудбалерот на Ливерпул.

Мајер е дете на Шалке и веќе има скоро 200 настапи за тимот од Гелзенкирхен, но неговиот договор истекува на крајот на сезоната и тој сака да ја промени средината.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top