Видео

Евроголот на Просинечки против Партизан кој влезе во историјата (видео)


Го постигна пред 27 години, против вечниот ривал на Црвена Ѕвезда, белградски Партизан, а ќе се памети и ќе се зборува за него додека се игра играта која е прогласена за најважната споредна работа на светот.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top