Актуелно

Еве што имаа на мени Заев и Ципрас со екипите на свечениот ручек во Отешево

Договорот за решавање на спорот со името беше потпишан денес на грчката страна на убавата Преспа во селото Псарадeс (Нивици), а потоа двете делегации со чамци дојдоа во Отешево на ручек и на здравица. Еве која беше мени понудата на свечениот ручек и прославата во Отешево, кое го објави Нова ТВ.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top