Живот

Еве на каков тип фраери „паѓате“, зависно од хороскопскиот знак


Секој од нас има нешто што го привлекува спротивниот пол, како на пример тоа може да биде духовитост или авантуристички дух. 

А еве какви фраери паѓаат на вас, и на какви паѓате вие, зависно од вашиот хороскопски знак.

Овен

Најчесто ве привлекуваат оние кои се спремни за авантури и истражување на светот. А најважно ви е да биде храбар и да ги обожава возбудувањата.

Бик

Вас секогаш ве привлекуваат личностите кои се опуштени, драги и сигурни во себе. Многу важно за вас е да го кажат тоа што сакаат без да се срамат тоа да биде отворено.

Близнаци

Најбрзо ќе ве привлече оној кој ќе покаже дека му значите, и дека го „кревате до небо“. Природниот начин на комуникација за вас многу значи.

Рак

Вие паѓате на типови на кои им значи љубовта, семејството и пријателите. Многу ги цените оние работи во кои влегуваат и се вложуваат 100%.

Лав

Вам ви треба некој кој го обожава животот, некој кој е активен. Исто така за вас пресуден е факторот да зборува со вас отворено.

Девица

Она што ќе ве привлечи многу брзо се начитаните, паметни, смирени и интелигентни типови. Едноставно на таквите не може да им одолеете.

Вага

Вас ви е важно личноста да биде цврста и одлучна при донесување на клучни одлуки. Многу ги цените оние кои водат активен и друштвен живот.

Скорпија

Најдраго ви е кога мажите кои се полни со самодоверба и кои цврста стојат зад своите зборови се интересираат за вас. Тие мора да бидат отворени кога во прашање се емоциите.

Стрелец

Вие паѓате на стабилни и цврсти типови, кои знаат да водат длабоки разговори.

Јарец

Вам ви е потребен некој кој ќе ја разбуди онаа весела страна кај вас. Важно при одлучувањето е тој да биде спремен за возбудливи работи.

Водолија

Вашиот идеален тип треба да биде паметен, заинтересиран за она што се случува околу него. Исто така да знае добро да разговара, и да биде некој на кого не треба постојано да му кажувате колку е генијален.

Риби

Вие паѓате на типови кои во животот се веселат на едноставни и мали работи. Кои знаат да се забавуваат без обзир на околностите и кои се гладни за учење.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top