Вебкафе

Еспресо, пена, чоколадо и малку креативност – резултатот е фасцинантен

3D кафето не е некоја новост и популарно е многу време. Но тоа не значи дека ваквите кафиња не се генијална работа која ретко се гледа. Чанг Куеи – франг е 48 бармен од Тајван кој прави ремек дела од кафе.

Сето започнува со шолја кафе а потоа со помош на пена и лажица прави уметност. За изработка на 3D кафе потребно му е од 5 до 10 минути, а една шолја вакво кафе чини 20 долари.

A post shared by My cofi (@mycofi.taiwan) on

A post shared by My cofi (@mycofi.taiwan) on

A post shared by My cofi (@mycofi.taiwan) on

A post shared by My cofi (@mycofi.taiwan) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top