Нобел

Ем корисно, ем креативно: Соларна електрана во форма на панда (видео)

Кинеската компанија Panda Green Group пушти во употреба електрана во форма на панда за што медиумите во светот со право тврдат дека е најубавата електрана во светот.

Соларната електрана се наоѓа во градот Датунг, во провинцијата Шанси, во северниот дел на Кина.

Електраната е именувана Panda Green Energy.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top