Спорт

Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче


Големиот македонски фудбалски талент Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче.

Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул, а денес треба да го комплетира трансферот и да стави потпис на договорот со Фенербахче.

„Многу сум среќен што ќе играм за Фенербахче. Тоа ќе биде одлично искуство за мене. Благодарност на мојот досегашен клуб Работнички за се што направи за мене. Сега тргнувам во поинакво искуство“, изјави Елмас.

17-годишниот Елмас беше дел од македонската репрезентација на ЕП за фудбалери до 21 година што во јуни се одржа во Полска, а има и официјален настап за сениорската репрезентација по што се стави крај на шпекулациите околу изборот на неговата репрезентативна иднина.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top