Спорт

„Ел Команданте“ главен и на Твитер, Вујо „фрлен“ во бездна!


Денес во Македонија главна тема е победата на нашата репрезентацијата на стартот на Европското првенство против Словенија 25:24.

Словенците кои се предводени од Веселин Вујовиќ беа совладани на стартот, а за нас ова беше прв пат да отвориме едно Европско првенство со победа. Огромни заслуги за победата секако има и Шпанецот, Раул Гонзалес кој ги освојува срцата на сите македонски фанови, прво со Вардар, а сега и со репрезентацијата, пишува Спортски.мк.

Очекувано, по оваа победа следуваа и голем број интересни гифови и видеа во кој главен лик е „Ел Команданте“, но еден од нив посебно се издвојуваше. Погледнете за што станува збор…

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top