Актуелно

Едно лице загина и четири повредени: Тешка сообраќајка на патот Прилеп – Битола

soobrakjajka

Денес, околу 17:30 минути се случи тешка сообраќајна несреќа на патот Битола-Прилеп.

Според првичните информации на полицијата во несреќата едно лице загина, а четири се тешко повредени.

Од 17:45 минути е пренасочен сообраќајот од Тополчани по стариот пат Битола- Прилеп.

Со подетални информации подоцна.

 

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top