Актуелно

Едно лице повредено во пожар на терминал од Фершпед


Пожар избувнал утринава кај терминалот на Фершпед кај стариот автопазар во Скопје. Опожарена била кровната конструкција на куќичка која вработените ја користеле како соблекувална, а со изгореници од втор степен се здобил еден од вработените.

Повредениот Ќ.Ш. (54) е пренесен на Клиниката за пластичка хирургија.

Во пожарот опожарени биле и товарно возило Форд и патничко возило Рено, сопственост на фирмата    Алпик Дооел.

Случајот бил пријавен во ЕИК Скопје утринава во 06:45 часот.

Полицијата денеска соопшти дека пожарот најверојатно бил предизвикан од неисправна инсталација. Дел од вработените додека се пресоблекувале слушнале експлозија во помошната просторија, каде чувале косилки и бензин.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top