Актуелно

Другата страна од приказната за тепачката во која настрада Елвис Бајрам

Пратеникот од редовите на СДСМ, Курто Дудуш, во изјава за порталот Либертас, вели дека тепачката, како што му пренеле, ја предизвикале Елвис Бајрам и неговте бодигарди. Според него, Елвис со неговите дошле и ги кинеле плакатите на Курто Дудуш, залепени на штабот на СДСМ сместен во дуќан на нивни симпатизер.

Ова го видела неговата жена, излегла и реагирала и тие ја турнале и погрдно се изразувале. Таа ова му го кажала на сопругот и тој излегол и почнала кавга во неговиот двор.

– Тепале Елвис и неговите бодигарди, но комшиите дошле напомош и настанала масовна тепачка во која подебелиот крај го извлекол Елвис Бајрам, но и лицето во чиј дуќан е штабот на СДСМ.

Во МВР има изјави кој почнал прв и како настанал инцидентот вели пратеникот Дудуш. Вели дека вакви немили настани осудува и дека полицијата целосно требе да го расчисти и да ја информира јавноста за да нема манипулации.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top