Галерии

Драчево, 1954 година: Фото сведоштва од објективот на Џоел Халперн


Џоел Мартин Халперн овие фасцинантни фотографии ги направил во Драчево, во мај и јуни 1954 година, на прославата на Спасовден и Видовден.

Извор: Фејсбук страна Macedonia Time Travel (сите фотографии можете да ги погледнете таму, само клик на името)

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top