Спорт

Досега невидена снимка од претепаните хулигани на дербито (видео)

Хрватскиот медиум „Јутарни лист“ објави досега невидено видео од претепаните хрватски хулигани на дербито помеѓу Партизан и Црвена Звезда.

На снимката се гледаат крвави и претепани хулигани кои на 14-ти декември учествуваа во инцидентот на јужната трибина. Весникот наведува дека се снимени веднаш после крвавото дерби.

„Сместени се во една просторија, а по се изгледа околу нив се полицајци кои ги испитуваат“, тврди хрватскиот медиум.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top