Вебкафе

Доколку ги нарачате овие пијалоци големи се шансите келнерот да ве замрази

келнерот

Без разлика на тоа дали имате омилен пијалок или само експериментирате, на келнерите не секогаш им е лесно да ги исполнат желбите.

Додека некои нарачки стигнуваат за неколку секунди пред вас, други можеби ќе мора да ги почекате. И попатно да успеете да го уморите келнерот. Следат нарачките од кои на келнерите им се крева косата, а зошто е тоа така погледнете во продолжение.

Long Island Ice Tea

Со оглед на тоа дека овој коктел се добива со мешање на голем број состојки и одзема доста време, на келнерите не им е омилена нарачка. А особено нема да им се допадне нарачката доколку има гужва таа вечер.

Вистинскиот Long Island Ice Tea се состои од 4 или 5 врсти на алкохол, и е еден од најкомплицираните за правење.

Мохито

A post shared by Léa Michaud (@leamdg) on

„Оној кој го смислил мохитото најверојатно ги мразел келнерите, затоа што навистина е комплициран и бара доста време и напор.“ Гласи изјавата на еден од келнерите.

Маргарита

A post shared by Chef John (@therefugechef) on


За разлика од другите коктели, маргаритата не е комплицирана, но бара подолго тресење. Па со оваа нарачка сигурно ќе го изнервирате келнерот и луѓето кои чекаат за својата нарачка.

Точено пиво

A post shared by Samrat Sen (@samsen97) on


Помисливте дека со пивото нема да погрешите, но и тоа би можело да предизвика застој. Точеното пиво секогаш нарачајте го прво, затоа што треба време за правилно да се наточи.

„По твој избор“

A post shared by Greta Kasilovska (@kas_greta) on


Ретки се работите кои се поиритантни од гостинот кој нарачката им ја препушта на келнерите. А тоа е нервозно доколку понудата не им се допадне, па мора да биде заменета.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top