Спорт

Доказ дека фудбалот е повеќе од игра! (видео)

Во фудбалот често можат да се видат потези за секоја пофалба, а еден таков направи и голманот на Пењарол, Кевин Даусон.

Даусон после завршувањето на мечот се врати на голот со еден навивач со Даунов синдром и му бранеше пенал.

Навивачот постигна гол и го прослави со голема поддршка од трибините.

Advertisements
To Top