Актуелно

Добро е! Криптовалутите се кренаа од „мртвите“.


Вкупно 49 од 50 криптовалути почнаа да растат после „крвопролевањето“ на пазарот за дигитални пари.

Биткоинот денес порасна за 16% и се тргуваше за повеќе од 12.000 долари. Сепак е далеку од рекордните 20.000 долари.

Етереум повторно порасна на повеќе од 1000 долари. Оваа криптовалута падна на скоро 400 долари.

Рипл оствари најголем губиток и се тргуваше за 49% пониска цена.

Ова може да биде знак за инвеститорите да почнат да размислуваат за дигиталните пари како сериозна инвестиција.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top