Актуелно

Доби кривична за обид за силување – го спречиле сестра му и стрина му


Кочанчанец на 27-годишна возраст доби кривична пријава осомничен за кривично дело „обид за силување“, кога се обидел насилно да изврши обљуба на нешто повозрасна жена.

Според извештајот на МВР, кочанчанецот на 28 декември, околу 17 часот, насилно се обидел да изврши обљуба врз Н.А. (33) во нејзиниот дом. Во тој момент во куќата влегле неговите сестра и стрина кои што го спречиле во намерата.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top