Спорт

Димитар Ѓорѓиев европски шампион во кик-бокс

Нашиот најдобар кик-боксер Димитар Ѓоргиев стана европски шампион откако во финалето го победи Русинот Рамазан Баксанов.

Ѓоргиев го освои златниот медал на европското првенство во Братислава, откако во финалниот меч во категоријата Лоу-Кик до 86 килограми, утринава го совлада Русинот Рамазан Баксанов.

Димитар Ѓорѓиев зад себе има и три титули светски шампион, а ова е негова прва европска шампионска круна.

Најпопуларно

To Top