Живот

Диетите ја довеле на работ на смртта, а денес изгледа прекрасно! (фото)

На 15 годишната Емели Левис и била дијагностицирана анорексија. Девојката која мислела дека е дебела и грда стигнала до 32 килограми, а потоа завршила на болница.

Во текот на годината таа била хоспитализирана дури седум пати.

По извесен период на интернет пронашла совети од девојки кои успеале да се опорават и го започнала тоа.

Почнала здраво да се храни и да вежба, па затоа денес изгледа супер.

Својата приказна ја „документирала“ на Инстаграм, а неверојатните промени може да ги забележете на фотографиите.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top