Спорт

Диего Коста има нов клуб, а тоа не е Атлетико Мадрид

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста многу брзо би можел да облече нов дрес, пренесуваат англиските медиуми.

Имено, додека се чека договорот помеѓу Челзи и Атлетико Мадрид англиските медиуми дознаваат дека шпанскиот репрезентативец до јануари би можел да заигра во Саудиска Арабија на позајмица во Ал Халил.

Клубот Ал Халил е шампион во Саудиска Арабија и еден од најсилните тимови во Азија, а Коста би требало да остане во форма до конечното преминување во Атлетико.

Притоа, во Саудиска Арабија може да заработи сериозна сума на пари, наместо да плаќа казни кои му ги изрече Челзи поради непочитување на договорот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top