Advertisements
Славни

Џесика Симпсон стана мајка по трет пат – малечката доби необично име

Џесика Симпсон и Ерик Џонсон станаа родители по трет пат, откако на свет Џесика го донесе малечкото женско бебе кое го доби невообичаеното име Бирди Ме (Birdie Mae).

Џесика веста за своето трето мајчинство ја сподеи на Инстаграм, каде објави црно-бела фотографија од нејзината поголема ќерка Максвел како го држи малечкото раче на новороденото сестриче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

„Многу сме среќни и горди што можеме да објавиме дека се роди нашата совршена ќеркичка Бирди Ме Џонсон“, напиша Џесика покрај фотката.

Advertisements
To Top