Вебкафе

Децата и кучињата растат заедно!


Децата кои се пораснати со кучиња учат многу од своите љубимци. Можеби некој не се согласува со тоа, но штом ќе го погледнете ова видео ќе разберете на што мислиме.

Колку пати сте виделе дете кое искрено се смее додека го гледа своето куче како си игра? Детете со кучето добива еден нов свет околу себе, нов пријател за играње во паркот и пријател кој несомнено го чува.

Децата со кучињата можат да научат да лазат, а ако има поголемо куче сигурно и побрзо ќе научи да оди. Со кучето секогаш имаат пријател кој е тука за нив и во добро и во зло. Пред да изберете куче, информирајте се за карактерот и размислете какво куче би одговарало на вашиот начин на живот.

Погледнете го видеото:

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top