Актуелно

Детенце починало при рутинска операција од кила на Детска хирургија во Скопје


Две и пол годишно дете од Жировница починано на Клиниката за детска хирургија во Скопје по рутинска операција на кила.

По барање на родителите, врз починатото дете не е направена обдукција, поради што не се знаат точно причините на неговата смрт.

Инаку, настанот се случил на 28 октомври, по што на е формирана комисија која треба уште еднаш да го прегледа детално случајот и во текот на утрешниот ден да изготви извештај.

Коментари

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top