Вебкафе

Денот на рибарите им се претвори во пекол: Рипнаа во реката за да се спасат! (видео)

Го Про камерата сними драматичен момент кога 10 метарски глисер се заби во 7 метарски рибарски чамец во близина на реката Колумбија.

Снимката прикажува дека Меса кој бил на риболов со Кристофер и Рони, одмавнува со рацето и вика, односно се обидува да му привлече внимание на глисерот кој вози право кон нив.

Кога видоа дека глисерот нема да застане, тројцата скокнаа во ладната река, а момент покасно глисерот се заби во рибарскиот чамец.

Чамецот не е уништен, но е многу оштетен. Ларсен кој го управувал глисерот изјавува дека не го забележал чамецот, а еден негов патник кажува дека зборувал на мобилен телефон.

Сега рибарот поднесол приватна тужба против Ларсен, поради што имал психичко растројство и таа е во вредност од 372.000 долари, а конечната одлука треба да ја донесе судот.

Погледнете:

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top