Актуелно

И денес свежо и променливо време


Времето во целата земја ќе биде свежо, променливо облачно и свежо, при што претпладнето во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер. Температурите ќе достигнат максимум 26 степени, а најниската наутро ќе биде 10 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Во утринските часови ќе има услови за слаб дожд, а температурата ќе достигне 14 степени.

Од вторник следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на места ќе надмине 35 степени, а УВ индексот повторно ќе има многу висока вредност.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top