Актуелно

Денес сончево, во наредните денови натпросечни температури

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено изразен долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од 1 до 9, а дневната од 19 до 25 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Температура од 6 до 23 степени.

Од недела продолжува периодот на претежно сончево и топло време со пораст на дневните температури, кои од почетокот на наредната работна седмица на повеќе места ќе бидат над просекот за овој период од годината.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top