Актуелно

Денес прво судско рочиште за осомничените за насилство во Собранието


Денеска се очекува деветмина од осомничените за насилствата во Собранието на Македонија на 27 минатиот месец да бидат изведени пред Суд.

Обвинителството ги товари за учество во топла. Пратениците од парламентарното мнозинство, како и дел експерти, сметаат дека делото треба да се преквалификува во потешко дело.

Досега неколкумина пратеници дале исказ во Основното јавно обвинителство, а вчера исказ даде и претседателот на Собранието Талат Џафери. Во Основното јавно обвинителство повикани се и двајца пратеници од ВМРО ДПМНЕ.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top