Актуелно

Денес променливо време со облаци и слаб дожд

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, најпрвин во западните делови.

Локално ќе има услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен, на места засилен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 21 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 20 степени.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top