Спорт

Ден на епски голови во Русија: Кутињо распали за 1:0 против Швајцарија (видео)

Денешниот ден од Светското фудбалско првенство во Русија донесе фантастични голови, кој од кој поубав. Последниот дуел за денес помеѓу Бразил и Швајцарија донесе уште еден фантастичен погодок. Филипе Кутињо покажа уметничка префинетост во комбинацијата од силен и прецизен пласирачки удар, постигнувајќи гол од пречка против Швајцарците.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top