Актуелно

Демонстрантите се судрија со полицијата во Атина (фото)


Демонстрантите на протестот за Македонија во Грција се судрија со полицијата во центарот на Атина на плоштадот Синтагма, пренесуваат грчките медиуми.

Според извештаите, полицијата со солзавец ги раздојувала групите демонстранти. Многу од нив, носеле кациги и грчи знамиња.

Според медиумите лицата кои влегле во судири со политицијата биле членови на Златна Зора, чии лидери исто така биле на протестот.

Претходно, контра-протест се одржа во близина на главниот преост од страна на левичарски и анархистички групи.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top