Славни

Деми Ловато секси како никогаш досега

Деметрија Девоне Ловато, американската пејачка и актерка родена на 20 август, 1992 година, во Албукверкве во САД, позната како Деми Ловато, светот ја запозна по улогата во Дизниевата серија Sonny With A Chance, во која ја глуми Сони Монро.

Дополнително, до публиката и медиумите се приближи уште повеќе со улогата на Мичи Торес во Camp Rock. А досега има издадено и два музички албуми.

Но, нејзините опасно секси облини се дополнително засебен мотив и причина што оваа 25-годишна убавица има толку машки обожаватели. Генетскиот коктел од мексиканско-португалски по таткова и англиско-ирски корени по мајкина страна си го прават своето.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top