Актуелно

Декемвриски сончев четврток

Временската прогноза за денес во Македонија предвидува сончево и студено време, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 3 Целзиусови степени, Крива Паланка 0, Маврово -4, Охрид и Битола 1, Кавадарци 3, Берово -2, Дојран 5.

Прогнозата и за утре е сончево и студено и со дневни температури од 2 до 8 степени.

Во сабота и недела времето ќе биде променливо облачно, во северните делови и на планините со повремен слаб снег и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 0 до 9 степени.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top