Спорт

Де Бур добива отказ преку Скајп, познат наследникот!

Италијанските медиуми пренесуваат дека денес и официјално ќе му биде враќен отказ на тренерот на Интер, Франк де Бур кој на кормилото на „нероаѕурите“ седна на 10-ти август.

Последните информации велат дека поразот од Сампдорија во неделата ја прелил чашата и сопствениците на Интер се подготвени за промена на тренерот.

Медиумите од Италија пренесуваат дека Франк Де Бур денеска ќе добие отказ и тоа преку Скајп, со оглед на тоа дека новите сопственици од Кина не се во Милано.

Медиумите тврдат дека негов наследник ќе биде екс тренерот на Лацио, Стефано Пиоли, а додека тој и официјално не го превземе кормилото „нероаѕурите“ на натпреварот против Саутемптон ќе ги води тренерот на младинците Стефано Веки.

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top