Спорт

Дали е ова коректно? Харден брутално го потцени противничкиот играч! (видео)

Синоќа Хјустон ја запиша 14-та победа по ред против Клиперси, а Харден веше главна ѕвезда на теренот. Сепак, еден негов потег предизвика полемика.

Харден беше во дуел со Џонсон, а играчот на Клиперс остана на падот. „Брадара“ неколку секудни гледаше во него, а после погоди тројка.

Ваквиот потег на Харден беше окарактеризиран како понижување на противникот….Погледнете!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top