Вебкафе

ЧУДО: Жена почина на породување, па откако заплака синот оживеа! (видео)

Добро е познато дека раѓањето на дете е чудо, а понекогаш пораѓајот се претвара во феномен. Едно такво чудо се случило точно пред еден година во болницата во Хонг Конг каде што мајката не го издржала и пораѓајот и починала веднаш штом се родило детето.

Според докторите кои присуствувале на пораѓајот, после раѓањето на детето, жената изненадно починала. Никој незнаел што ја предизвикало смртта, а докторите на сите можни начини се обиделе да ја спасат.

Тоа што го направило детето може да се стави во „категорија чудо“. Имено, детето ја ставило ракат на челото од мајката и плачело на уво. После некое време жената ги отворила очите. Изгледа неговиот плач ја вратило мајката од мртвите и успеала да му каже здраво на синот за прв пат.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top