Вебкафе

Чудо од жена: Родила 11 здрави бебиња без царски рез! (видео)

бебиња

Лекарите од една болница во Индија останаа во шок, бидејќи 42 годишната Марија Хернандез на свет донесе 11 здрави бебиња и тоа без царски рез.

Лекарите кажуваат дека ваков случај во медицината се уште не е забележан.

Пораѓајот траел два часа. Бебината излегувале буквално едно по едно. Шест од 11 бебиња се идентични близнаци и се тешки околу 600 грама.

Раководството на болницата ги контактирало членовите на Гинисовата книга на рекорди за овој случај да биде запишан таму.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top