Advertisements
Славни

Чешки тајкун ја запроси 40 години помладата девојка на филмскиот фестивал во Кан

Милош Кант ги надмина сите необични, провокативни и предизвикувачки модни комбинации кои обично доминираат на црвениот тепих за време на филмскиот фестивал во Кан, со своето запросување на 40 години помладата убавица, „риалити“ ѕвездата Маргарида Аранха.

Тој клекна на колена пред фотографите на црвениот тепих во Кан и со венчален прстен ја запроси својата 4 децении помлада избраничка.

25-годишната Маргарида воодушевен го кажа судбоносното „да“ на 65-годишниот тајкун, па потоа тие гордо позираа пред бројните блицови и објективи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARGARIDA ARANHA OFICIAL (@margarida_aranha) on

„Реков да! Најдобриот момент во мојот живот! Толку те сакам“, напиша Маргарида на Инстаграм покрај фотографијата од запросувањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARGARIDA ARANHA OFICIAL (@margarida_aranha) on

Овој несекојдневен (иако денес не толку невообичаен) пар се запознал во клубот чиј сопственик е Милош, а Маргарида сега е менаџерка на тој клуб.

Advertisements
To Top