Актуелно

Бурата исфрли мина на плажа во Дубровник (видео)

Вчера на плажата Бање во Дубровник морето исфели противбродска мина од Втора светска војна, соопшти хрватската полиција.

Во Дубровник бурата со денови нанесува големи количини гранки, пластични шишиња и друг отпад, а синоќа исфрли и експлозивна направа.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top