Спорт

Брутално моќни: Шпанија со ОВОЈ тим ќе игра против нас во Полска!


Веќе е познат првиот список кога се противниците на Македонија во прашање за Европското првенство во Полска. „Црвената фурија“ го соопшти списокот и ја покажа својата брутална моќ.

Покрај Шпанија противници на нашите надежи ќе бидат уште репрезентациите на Србија и Португалија.

Кога ќе се погледнат имињата на Шпанија јасно е дека станува збор за неверојатно силен тим кој ќе се бори за златото. Во него има ѕвезди како Саул Нигез, Асенсио, Деулофеу, Белерин…

Списокот на Шпанија за ЕП 21:

Голмани: Кепа Аризабелга (Атлетик Билбао), Пау Лопез (Тотенхем), Рубен Бланко (Селта).
Одбрана: Џони (Селта) Јерај (Атлетик Билбао), Грималдо (Бенфика) Мере (Спортинг Хихон), Одриозола (Реал Сосиедад), Валехо (Ајнтрахт Франкфурт), Гаја (Валенсија), Белерин (Арсенал).
Среден ред: Микел Ојарзабал (Реал Сосиедад), Маркос Љоренте (Алавеш), Саул Нигез (Атлетико Мадрид), Карлос Солер (Валенсија), Дани Себаљос (Бетис), Марко Асенсио (Реал Мадрид), Жерард Деулофеу (Милан).
Напад: Инаки Вилијамс (Атлетик Билбао), Сандро Рамирез (Малага), Борха Мајорал (Волфсбург).

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top